Згідно Закону України 3651-д орган місцевого самоврядування «Таганчанська громада» (код ЄДРПОУ: 35821102) був реорганізований і увійшов до складу Степанецької громади

Для можливості відновлення сайту дзвоніть за телефонами: (0432) 55-43-69 - Метастудія (Вінниця)
Starostat.org.ua - розробка веб-сайтів для старостинських округів ОТГ України
A A A K K K
для людей з обмеженими можливостями
Таганчанська громада
припинила діяльність, увійшла до складу Степанецької громади

Ще раз про грип та його профілактику

Дата: 13.02.2019 16:06
Кількість переглядів: 249

Грип - це недуга, що викликає тяжкі ускладнення та призводить до летальних випадків у групах населення підвищеного ризику. Найбільший ризик розвитку ускладнень загрожує дітям віком до 2 років, дорослим - віком 65 років і старшим, людям будь-якого віку з хронічними хворобами серця, легень, нирок, крові й обміну речовин, чи з ослабленою імунною системою

Сприйнятливість до грипу дуже висока в людей усіх вікових груп, найбільша захворюваність - у дітей віком від 1 до 14 років (що в 4 рази вище, ніж у літніх осіб). Відносно рідкісними є випадки грипу серед дітей перших місяців життя, які одержали пасивний імунітет від матері, але починаючи з 6-місячного віку діти вже можуть легко інфікуватися. Особливістю калі-форнійського грипу H1N1 є те, що він часто вражає переважно молодих і в цілому здорових дорослих людей.

Для грипу притаманні: раптова поява лихоманки, кашель (як правило сухий), головний біль, м'язовий біль і біль у суглобах, сильне нездужання (погане самопочуття), біль у горлі та нежить. Більшість людей одужують протягом тижня без будь-якої медичної допомоги. Але грип може призводити до розвитку тяжких ускладнень чи смерті людей із груп підвищеного ризику. Час між інфікуванням та захворюванням, відомий як інкубаційний період, триває близько двох днів.

Під час інкубаційного періоду віруси грипу виділяються в поодиноких випадках, а в розпал хвороби - досить інтенсивно. Інтенсивне виділення вірусу зберігається й після нормалізації температури, за наявності залишкових катаральних явищ у дихальних шляхах. Воно більш тривале у дітей, ніж у дорослих.

Коли інфікована людина кашляє, маленькі краплі, що містять віруси грипу, потрапляють у повітря. Їх може вдихнути інша людина та зазнати впливу вірусу. Вірус може також поширюватися через руки, що інфіковані вірусом. Для попередження поширення вірусу під час кашлю слід прикривати рота та носа хусткою й регулярно мити руки. При появі перших симптомів хвороби (лихоманка, біль у м'язах, сухий кашель) необхід-но дотримуватись постільного режиму впродовж гострого пері-оду, а також слід негайно звернутися до лікаря. Не займайтеся самолікуванням.

Найбільш ефективним шляхом профілактики хвороби та її тяжких наслідків є щеплення. Більше 60 років використовуються безпечні та ефективні вакцини. Серед здорових дорослих людей вакцина може попередити захворювання на грип на 70% - 90%. Серед людей похилого віку вакцина зменшує кількість випадків тяжкого перебігу грипу й ускладнень на 60% та летальних випадків - на 80%.

Щеплення особливо важливі для людей із груп підвищеного ризику, а також для людей, котрі мешкають разом із людьми з груп підвищеного ризику чи здійснюють догляд за ними.

Рекомендуються щорічні щеплення наступним групам населення:

- людям похилого віку;

- людям з хронічними хворобами;

- представникам інших груп населення, таким як вагітні жінки, працівники охорони здоров'я, освітяни, працівники торгівлі та інші, кому за фахом доводиться спілкуватися з великою кількістю громадян, а також діти віком від шести місяців до двох років.

Як запобігти зараженню? Для цього слід уникати місць скупчення людей, оскільки інфекція передається лише від хворої людини, та запобігати тісному контакту з хворими, у яких нежить, кашель, гарячка тощо. Також варто обмежити користування телефонними апаратами спільного використання, обробляти кожні дві години    дезінфікуючими розчинами телефонні трубки та ручки дверей, уникати рукостискань та поцілунків. Потрібно регулярно провітрювати помешкання, уникати протягів, тепло вдягатися, кожні 2-3 години мити руки та обличчя з милом і використовувати одноразові рушники. Кожні 3-4 години слід промивати порожнину носа та рота, використовуючи сольовий розчин, приготовлений в домашніх умовах (1 чайна ложка на1 літрводи) або фізіологічний розчин хлориду натрію. Виходячи з дому, змащувати слизову носа оксоліновою маззю, оливковою олією або дитячим кремом, пов-ноцінно харчуватися.

Станом на 02.02.2016 року в Канівському районі захворіло на ГРВІ та грип 1256 осіб, із них - 7 вагітних. Із загальної кількості людей, котрі мають клінічні прояви грипу, - більше 100 хворих. Лабораторно підтверджено 7 випадків грипу. Було госпіталізовано в стаціонарні відділення ЦРЛ 122 особи, вже виписано з одужанням 77 осіб. На стаціонарному лікуванні знаходиться 50 хворих.

Віра Шапошник, головний лікар Канівської центральної районної лікарні

Джерело: Дніпрова зірка


« повернутися


Розробка веб-сайтів для органів місцевого самоврядування
Пропонуємо веб-платформи по створенню власного веб-сайту державним органам влади, органам місцевого самоврядування та державним установам
Gromada.org.ua, Starostat.org.ua, Rayrada.org.ua, Rda.org.ua, Osv.org.ua

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано